Gry karciane w nowej odsłonie

Gry karciane w nowej odsłonie

Gry karciane to coś więcej niż tylko klasyka gatunku – Makao, Wojna czy Kierki. Na rynku pojawia się coraz więcej gier, które posiadają swoje specjalne, dedykowane talie. Zachowują przy tym największą zaletę gier karcianych – poręczność. W dalszym ciągu do gry potrzebne są tylko i wyłącznie karty, bez dodatkowych plansz czy akcesoriów.

Tajniacy

W zależności od wersji karty przedstawiają przeróżne hasła lub obrazki. Po przetasowaniu rozkłada się je hasłami do góry. Każda z drużyn wybiera swojego szefa, który jako jedyny posiada specjalną kartę, na której widnieją oznaczenia kart ze stołu. Szef musi podać swojej drużynie takie słowo-skojarzenie, aby gracze byli w stanie wskazać, które z haseł na stole należą do nich. Jeśli wskażą dobrze, drużyna zdobywa kolejny ruch, jeśli natomiast wskażą kartę należącą do drużyny przeciwnej, kolejka przechodzi na nich. Trzeba też uważać na kartę-pułapkę, która wskazana, natychmiast kończy grę. Wygrywa ta drużyna, która jako pierwsza wskaże wszystkie swoje karty.

Czarne historie

To zestaw 50 kart, z których każda przedstawia jakąś makabryczną historię. Mistrz gry (jeden z graczy) czyta pozostałym zawodnikom historię-zagadkę z przodu karty. Następnie sam odwraca kartę i zapoznaje się z rozwiązaniem historii. Pozostali gracze wcielają się w rolę poszukiwaczy rozwiązania, zadając mistrzowi gry liczne pytania, na które ten może odpowiedzieć tylko “Tak” lub “Nie”. W grze nie ma wygranych ani przegranych, wszyscy bawią się wspólnie.

Eksplodujące kotki

To bardzo prosta gra w blef, w której skład wchodzi 56 kart. Gracze kolejna dobierają karty z ogólnego stosu. Karty dobiera się, dopóki stos się nie wyczerpie. Gdy któryś z uczestników gry wylosuje kartę wybuchu, odpada z dalszej gry. W zestawie kart znajdują się również inne, specjalne karty z dodatkowymi funkcjami np. mogą odwrócić wybuch lub przyspieszyć wygraną. Rozgrywka trwa zaledwie ok. 15 minut, ale jest bardzo dynamiczna i iście wybuchowa!

Na rynku dostępnych jest znacznie więcej gier karcianych w nowych odsłonach. Zapoznaj się z nimi i wybierz swoją ulubioną!