Gry karciane dla małego i dużego

Gry karciane dla małego i dużego

Gry karciane to kategoria zabaw, która z pewnością przypadnie do gustu każdemu człowiekowi żyjącemu na tym świecie, zarówno młodszemu jak i starszemu. Na rynku dostępne są przeróżne gry karciane, których zasady gry są nieskomplikowane, że zrozumieją je nawet najmłodsi. Wraz z wiekiem dzieci stopniowo można dopasowywać poziom trudności do ich wieku.

Jakie są zalety gier karcianych?

Gry karciane zapewniają swoim uczestnikom niesamowitą zabawę oraz bardzo dobrze spędzony czas. Dodatkowym ich atutem jest fakt, że pozwalają osiągnąć nowe umiejętności. Uczestnicy mogą nauczyć się liczyć, bądź też doskonalić tę predyspozycję. Dzieci uczą się rozwiązywania problemów w sposób samodzielny poprzez logiczne myślenie. Gry karciane mogą wydawać się z pozoru łatwe, jednak wszystko zależy od tego w jaki sposób przebiegnie rozgrywka, więc zadaniem gracza jest działanie swoją intuicją i przeczucie ruchów przeciwników. Najważniejszym walorem takich gier jest trenowanie u dzieci umiejętności interpersonalnych, szczególnie podejmując się gry w otoczeniu innych, nowych osób.

Jakie wybrać gry karciane dla dzieci?

“Wojna” to gra karciana, która przeznaczona jest dla dwóch graczy lub dla większej liczby osób. Jest to jedna z najstarszych gier karcianych, której zasady gry są na tyle przejrzyste, że mogą brać w nich udział nawet dzieci od 3 roku życia. Jedna partia może trwać nawet kilka godzin. Z kolei gra “Uno” to amerykańska gra karciana, która składa się ze specjalnej talii kart. Brać w niej udział może od 2 do 10 graczy. Celem tej gry jest pozbycie się wszystkich kart, które uczestnik posiada w swojej talii. “Piotruś” to nietrudna gra karciana dla dzieci, w której udział może wziąć od 2 do 5 uczestników. Ta gra skupia się na tym, aby rozwijać u człowieka jego spostrzegawczość, uczyć go zachowań społecznych oraz uruchamiać bogatą wyobraźnię. Grę przegrywa ten, który po pozbyciu się przez innych graczy wszystkich kart zostaje z “Piotrusiem” w ręce. Istnieje jeszcze bardzo wiele innych gier karcianych, np. “Makao”, “Pan”, “Łubudu”, “Kuku”. Powyżej zostało przytoczonych tylko kilka rodzajów gier, jednak  jest ich od koloru do wyboru przez co zdecydowanie każdy znajdzie coś dla siebie.

Gry karciane stanowią doskonałą opcję do wspólnego, rodzinnego spędzenia czasu. Przede wszystkich potrafią one odciągnąć dzieci od komputera. Są one znane sprzed kilku, bądź kilkudziesięciu lat. Gry karciane zazwyczaj są z tej niższej półki cenowej, dlatego każdy może się w nie wyposażyć i ze względu na ich niewielki rozmiar, zabrać je ze sobą w każde miejsce, np. na piknik nad jezioro lub w podróż. Są one perfekcyjną formą spędzania czasu i wspólnej zabawy.