Dlaczego warto zacząć grać w karty

Dlaczego warto zacząć grać w karty

Branie udziału w grach karcianych jako sposób spędzania wolnego czasu znany jest ludziom od wieków. Gry karciane, które kupisz na stronie www.taniaksiazka.pl pozwalają nawiązywać relacje międzyludzkie, spędzać ciekawie czas, odprężyć się, oraz nauczyć strategicznego myślenia. Obecnie na rynku jest szeroki wybór tego typu gier oraz kart. Czy warto zacząć grać w karty?

Gra w karty – jakie umiejętności rozwija?

Granie w karty to nie tylko rozrywka, ale również doskonały trening dla kształtowania się pewnych cech i umiejętności. Są to na przykład:

– nauka logicznego myślenia

– nauka planowania strategicznego

– nauka zapamiętywania

– ćwiczenie kontrolowania własnych emocji

– rozwijanie relacji

– ćwiczenie matematyki

Dodatkowo, gry karciane mogą być rozgrywane na różnych zasadach, a same karty są bardzo różnorodne. Mogą więc pozwalać graczom poszerzać wiedzę na różne tematy: przyrodnicze, społeczne, historyczne i wiele innych.

Jakie są gry karciane dostępne na rynku?

Gry karciane można nieformalnie, dla ułatwienia podzielić na:

– tradycyjne

– współczesne

Karty tradycyjne to znane wszystkim charakterystyczne karty z symbolami: karo, kier, trefl, pik. Opierają się na nich popularne, stare rozgrywki, takie jak: wojna, poker, brydż, makao, osioł, remik, kent, dureń.

Karty współczesne oferują szeroki wybór gier, często składających się nie tylko z samych kart, ale również planszy. Za pomocą nowoczesnych kart, na których mieszczą się różne grafiki i ilustracje można zagrać w piotrusia lub memory.

Grą które opierają się na kartach, ale również wymagają korzystania z planszy i pionków, jest na przykład ostatnio coraz bardziej znany “Dixit”.

Imprezową karcianką mogą być na przykład “Karty dżentelmenów”.

Gra z użyciem kart współczesnych wymaga sporej dozy kreatywności, bazując na wyobraźni graczy. Niejako to oni opowiadają i wymyślają historie, które są podstawą gry. Taki rodzaj gier karcianych kształtuje kreatywne myślenie.

Warto zacząć grać w karty, ponieważ jest to doskonały sposób rozwoju niezbędnych w życiu cech i umiejętności. Może to być wspaniała rozrywka na spokojny jesienny wieczór, jak również na imprezę towarzyską.